Alireza Ghorbani

Alireza Ghorbani

Etkinlik Hakkında

Genel İzleyici Kitlesi

İstanbul 4. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali bu yıl açılışını 4 Ekim Salı akşamı İranlı ünlü yorumcu Alireza Ghorbani ile AKM’de yapıyor. Ghor...

İstanbul 4. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali bu yıl açılışını 4 Ekim Salı akşamı İranlı ünlü yorumcu Alireza Ghorbani ile AKM’de yapıyor. Ghorbani İran’dan dünyaya ulaşan etkileyici sesi ile haklı bir üne sahip. Sanatçıya konserde ünlü yorumcu Yavuz Bingöl de bir şarkı ile eşlik edecek.

Ghorbani, konserde İran geleneksel müziğinin çağdaş yorumlanmış halini tanıtacak. Fars halk müziğinin geleneklerine derinden bağlı olan sanatçı, diğer kültürlerin müziklerine olan doyumsuz merakı ile elde ettiği müzikal çeşitlilik ile sanatını zenginleştiriyor. Songlines dergisi: “Kuran'ı Kerim okumak için eğitilen Alireza Ghorbani, genç yaşta sesinin yeteneklerini geliştirdi ve Orta Doğu müziğinin sayısız gamında ustalaştı. Otantik geleneklere her zaman saygı gösteren sanatçı, İran müziğinin en yenilikçi kayıtlarını yayınlıyor” cümleleri ile sanatçının başarısını özetliyor.

Daha fazla göster

Bu etkinliğin zamanı geçti, artık aktif değil.

Düzenleyen

Halk Müziği Festivali

Favoriler

Paylaş