Alkazar Rüyası Seansları

Alkazar Rüyası Seansları

Etkinlik Hakkında

Genel İzleyici Kitlesi

Hafızasında sayısız hatırayı saklayan, İstanbul’un köklü geçmişe sahip mekanlarından biri olan eski Alkazar Sineması rüya görseydi bu rüya neleri i...

Hafızasında sayısız hatırayı saklayan, İstanbul’un köklü geçmişe sahip mekanlarından biri olan eski Alkazar Sineması rüya görseydi bu rüya neleri içerirdi? Yapay sinir ağlarını ve en son yapay zeka teknolojilerini kullanan Refik Anadol Studio’nun iki bölümden oluşan yeni projesi Alkazar Rüyası, HOPE Alkazar’da seni bekliyor.

*Deneyime katılım ücretsizdir. *Deneyim vertigo, epilepsi vb. rahatsızlıkları, görsel ve işitsel uyaranlara karşı hassasiyeti olan veya hamile konuklarımız için risk içermektedir.

Refik Anadol'dan sinema, sanat ve sporun birleşimiyle ilklerin yaşandığı bir deneyim!

Dünya çapında interaktif dijital sanat sergilerine ve yeni medya alanında başarılı işlerin altına imzasını atan Refik Anadol'un, Nike iş birliği ile HOPE Alkazar’a özel olarak hazırladığı "Alkazar Rüyası" isimli interaktif enstalasyon, mekanın ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim ve bu deneyimin bir parçası olmayı vaad ediyor. Anadol ve ekibi bu çalışmada, 100'den fazla eski Yeşilçam filmini ve bu filmlere ait kayıtlarla görüntülerini güncel yapay zeka teknolojileriyle işliyor. Geçmiş ile geleceğin iç içe geçtiği enstalasyonun ikinci bölümünde ise, sanatçı bir ilki deniyor. Bu bölümde yapay zeka ve hareket bir araya geliyor ve insanlar ilk defa katılımcı olarak kolektif bir pigment halinde sahnenin parçası oluyor. Ziyaretçi bu kısmı ister gezerek isterse dans ya da yoga gibi çeşitli özel spor seanslarına katılarak deneyimleyebiliyor.

Daha fazla göster

Bu etkinliğin zamanı geçti, artık aktif değil.

Düzenleyen

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

Favoriler

Paylaş