Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık

Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık

Etkinlik Hakkında

Ali Tanrıverdi, 8-13 yaş arası çocuklar için düzenleyeceği atölyede hikâye yazmanın temel noktaları, akıcı ve merak uyandıran bir anlatım için dikk...

Ali Tanrıverdi, 8-13 yaş arası çocuklar için düzenleyeceği atölyede hikâye yazmanın temel noktaları, akıcı ve merak uyandıran bir anlatım için dikkat edilmesi gerekenler, diyalog yazma teknikleri, karakter oluşturma ve tasviri, anlatım biçimleri, giriş-gelişme-sonuç bölümü yazımı ve hikâye anlatım yöntemlerine dair çalışmalar yapılacak.

Ali Tanrıverdi 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Kütahya Dumlupınar ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Sinema kariyerine 2009 yılında Murat Şeker’in ve “Aşk Geliyorum Demez” filminin senaryo asistanlığını yaparak başladı. 2010 yılında “Çakallarla Dans” filminin diyalog yazarlığını yaptı. 2012 yılında “Çakallarla Dans 2-Hastasıyız Dede”, 2014 yılında “Çakallarla Dans 3- Sıfır Sıkıntı”, 2016 yılında “Deliormanlı” ve “Çakallarla Dans 4”, 2018 yılında “Görevimiz Tatil” ve yine 2018 yılında “Çakallarla Dans 5” filminin senaryo yazarlığını Murat Şeker ile birlikte üstlenmiştir. 2018 yılında “Klavye Delikanlıları” adlı dizinin senaristliğini yapmıştır. 2019 yılında ilk yönetmenlik deneyimi olan “Amacı Olmayan Grup” filmini çekmiştir. Ayrıca 2015 yılında Türk Sineması’nın 100. yılı sebebiyle İKSV kapsamında “Mutlu Son” isimli kısa filmin de senaryo yazarlığını üstlenmiştir.

Daha fazla göster

Bu etkinliğin zamanı geçti, artık aktif değil.

Düzenleyen

Türkiye Sinema Audiovisuel Kültür Vakfı

Favoriler

Paylaş