İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

Etkinlik Hakkında

Genel İzleyici Kitlesi

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Türk bestecilerinin eserlerinin birçoğunu ilk kez seslendirmiş, radyo ve televizyon programları yapmıştır. Türk...

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Türk bestecilerinin eserlerinin birçoğunu ilk kez seslendirmiş, radyo ve televizyon programları yapmıştır. Türk sanat ve kültürünün yurtdışında tanıtımı için İspanya (1990 ve 1993), İtalya, Yugoslavya, Çekoslovakya, Avusturya, Yunanistan ve ABD'nin Memphis kentinde açılan "Muhteşem Süleyman" sergisi (1992) sırasında konserler vermiş, 1993 yılında Münih'te yapılan " Europa Musicale" Festivali'nde ve 2000 yılında Yunanistan'da yapılan Atina Festivali'nde Türkiye'yi temsil etmiştir. Topluluk, 2002 yılında Bulgaristan'a yaptığı 15 günlük turnenin yanı sıra, 2003 yılı Ekim ayı başında Japonya'da organize edilen Asya Orkestralar Haftası'nın açılış konserini vermek üzere davet edilmiş ve Tokyo Opera Salonunda verdiği konser büyük başarı kazanmıştır.

Haziran 2008’de, Mısır’ın Kahire ve İskenderiye kentlerindeki konserleriyle büyük takdir kazanan orkestramız, Kasım 2009’da Almanya turnesinde, 2012-2013 konser sezonunun Ekim ayında beş konserlik İspanya turnesini, 2015 Temmuz ayında iki konserlik İtalya turnesini ve son olarak Haziran 2017'de Maestro Milan Turkovic yönetiminde, Vadim Repin ve Rebekka Hartmann'a eşlik ederek, Brezilya, Arjantin, Peru ve Şili'yi kapsayan 6 konserlik bir Güney Amerika turnesi gerçekleştirdi.

Daha fazla göster

Bu etkinliğin zamanı geçti, artık aktif değil.

Düzenleyen

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

Etiketler

AKM Tiyatro Salonu

Favoriler

Paylaş